Prisijungimas / Registracija Pirkimo taisyklės 0

Apie mus

Įmonė. MB “LT jautiena“ įkurta 2019 metais tam, kad tiekti aukščiausios kokybės, Lietuvoje užsiaugintų mėsinių galvijų, jautieną į Lietuvos rinką.

Mūsų misija yra populiarinti Brandintos jautienos vartojimą Lietuvoje ir kiekvieną dieną griauti mitus apie kietą ir neįkandamą mėsą. Mūsų veikla yra Sausuoju bei Šlapiuoju būdu brandintos jautienos gamyba.

SAUSO ir ŠLAPIO brandinimo jautiena

Šlapiai brandintas keptas kepsnys ir sauso brandinimo rūšies kepsniai turi skirtingus skonius ir tekstūras, sustiprintus dėl atskirų senėjimo procesų.

Sauso brandinimo
kepsnys yra intensyvesnio jautienos skonio ir aromatingesnis, jautienos skonis yra labiau koncentruotas. Brandinimo procesas ilgesnis, todėl raumenyje esantys pluoštai yra drėgnesni ir kvapnūs.
Brandinamas vyksta +1,5 °C temperatūroje, 80-85 % oro drėgmėje specialiai įrengtoje kameroje mažiausiai 28 dienas, bet galima brandinti ir 120, ir daugiau dienų.

Šlapio brandinimo kepsniai turi gyvybingą „šviežią, metalo“, rūgštesnį skonį. Kepsnio skonis geriau atsiskleidžia mažiau riebalų-marmuro turinčioje mėsoje.
Plastikinė pakuotė sulaiko drėgmę ir neleidžia mėsai „kvėpuoti“, todėl gaminasi pieno rūgšties bakterijos, kurios keičia skonines savybes.
Brandinamas vyksta +1,5 °C temperatūroje mažiausiai 14 dienų vakuume.

Cheminiai procesai

Esant deguonies trūkumui, mėsoje susidaro pieno rūgštis, kuri skaido jungiamąjį audinį ir raumenis.
Sukeliamas skerdenos stingimas, minkštas raumens jugiamasis audinys sukietėja ir sulaiko savyje nedidelį kiekį vandens. Po šio etapo prasideda fermentinis brendimas, pradeda irti jungiamasis audinys ir skaidulos vėl tampa minkštos. Mėsos brandinimo trukmė priklauso nuo galvijo amžiaus, lyties bei veislės. Ilgiau brandinama mėsa įgauna intensyvesnį skonį.
Gerai brandintą mėsą galima atpažinti iš dviejų paprastų dalykų – raudonai rudos spalvos ir po mėsos paspaudimo pirštu liekančios įdubos.

Patarimas gaminant skanų kepsnį

Išimkite mėsą iš vakuuminės pakuotės 30 minučių prieš marinuojant ar kepant nemarinavus. Keptuvė ar grilius turi būti pakankamai įkaitęs, kad kepant neištekėtų mėsos sultys. Iškepus, reikia leisti mėsai kelias minutes „pailsėti“, kad atsipalaiduotų raumenys ir išsiskirstytų tolygiai mėsos sultys. Tada jau galima berti prieskonius. Druska ir šviežiai maltas pipiras, tai yra tai, ko reikia, kad atsiskleistų puikus sausai brandintos mėsos skonis.
Kepant keptuvėje, norint išgauti spalvingesnį aromatą, galima įdėti šakelę rozmarino ar kapoto česnako, o kepant griliuje aromatą suteikia medienos dūmas.

Temperatūra.
Norint iškepti pusžalį kepsnį reikia, kad vidinė mėsos temperatūra pasiektų 40 °C.
Norint iškepti sultingą vidutiniškai keptą kepsnį reikia užtikrinti 53-60 °C vidinę temperatūrą.
Gerai iškepto kepsnio vidinė temperatūra turi siekti 70-75 °C.
Jeigu neturite termometro, pasikliaukite savo nuojauta arba, peiliu prapjovę storiausią kepsnio dalį, patikrinkite- gal Jums jau gana.

Daugiau puikių receptų kiekvienam gaminiui rasite mūsų internetinėje svetainėje www.lietuviskajautiena.lt